KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

En uygun Gazimağusa feribot seferlerine ulaşmak için farklı firmalara ait biletleri tek bir ekrandan gösteren Feribotlines platformundan destek alabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

MERSİN - GAZİMAĞUSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

MERSİN - GAZİMAĞUSA Feribot Fiyatları

Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu?
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Binek Araç Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
TRAVEL TO
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Mersin Gazimağusa Feribot Bileti

Kıbrıs’ın önemli şehirlerinden biri olan Gazimağusa’ya Türkiye üzerinden hareket eden feribot seferleriyle ulaşabilirsiniz. Bu seferler arasında son yıllarda özellikle Mersin Gazimağusa feribot seferleri önemli bir rol oynuyor. Gaziamağusa Girne ya da Lefkoşa kadar popüler olmasa da konumu itibariyle turistik açıdan ciddi bir potansiyel taşıyor. Kıbrıs’ın doğu bölümünde yer alan Gazimağusa’ya ticari faaliyetlerden ziyade turistik geziler yapmak amacıyla gidiliyor. Mersin ve Gazimağusa arasında başlatılan feribot seferleri, aynı zamanda Kıbrıs ve Türkiye arasındaki ilişkilere de önemli bir katkı sunuyor. Söz konusu seferler önemli ölçüde yaz aylarında gerçekleşiyor. En uygun Gazimağusa feribot seferlerine ulaşmak için farklı firmalara ait biletleri tek bir ekrandan gösteren Feribotlines platformundan destek alabilirsiniz.

Gazimağusa feribot ulaşım seçeneklerinin bu denli ilgi görmesindeki en önemli neden, Kıbrıs’a vizesiz gidebilme özgürlüğüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hava yolu ya da deniz yolu ile Kıbrıs adasına gitmek istediğinde bu tip prosedürlerle vakit kaybetmiyor. Mersin Gazimağusa feribot bileti için özel olarak Fergün Denizcilik firması ön plana çıkıyor. Bu firma haricinde Akgünler Denizcilik ve Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmesi de aynı şekilde ilgi gören firmalar arasında gösterilebilir. Gazimağusa feribot bileti fiyatları genellikle sezonun hangi döneminde bilet aldığınıza bağlı olarak değişiyor. Çoğunlukla bilet fiyatları gün geçtikçe belli bir ivmeyle artıyor. Seyahatinize bir gün kala dahi online feribot biletinizi alabilirsiniz. Kendiniz dışında yolculuğunuza eşlik edecek kişiler için ayrı ayrı işlem yapmalısınız. Çocuklar için indirimli bilet uygulaması geçerlidir, öte yandan bebekler için de herhangi bir ücret alınmıyor.

Mersin Limanı’ndan hareket eden seferler sezonun yoğun olduğu dönemlerde haftada üç defa organize ediliyor. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 20.00’de Taşucu’ndan kalkan feribotlarla Kıbrıs’a doğru uzun bir yolculuk yapabilirsiniz. Yine de Mersin Gazimağusa feribot saatleri yolculardan gelen taleplere göre değişikliklere uğrayabiliyor. Mersin Gazimağusa feribot seferlerinin ortalama 24 saat civarında tamamlandığı söylenebilir. Dileyenler belli bir fiyat farkı ödeyerek dönüş biletini açık olarak da tercih edebilir. Biletinizi erkenden temin ederek uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. Check-in işlemleri için limana erken gelmeniz olası aksiliklerin önüne geçecektir. Polis kontrolleri genellikle yolculuğa 60 dakika kala kapanıyor. Asker ve öğrencilerin indirim hakkı edinebilmeleri için gerekli belgeleri check-in sırasında ibraz etmeleri şarttır. Mağusa Limanı’nın hemen etrafında kale ve surlar bulunuyor. Dolayısıyla limana adım atar atmaz şehir merkezi ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca liman içinde yer alan çok sayıda restoran ve kafeteryadan da yararlanabilirsiniz. Kıbrıs’a sadece nüfus cüzdanınızla sorunsuz şekilde girebilirsiniz. Kıbrıs hükümeti turist olarak ülkeye giriş yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 3 aylık serbest dolaşım hakkı tanıyor.

Mersin Gazimağusa feribot bileti al seçeneği ile bölgeye gelenler, tarihi bir atmosferle karşılaşıyor. Ülkenin tek derin su limanını da bünyesinde barındıran Gazimağusa’nın en önemli artısı Kıbrıs’ın en büyük üniversitesine ev sahipliği yapması. Gençlere yönelik aktiviteleri ve festivalleriyle capcanlı bir yer olarak bilinen Gazimağusa, özellikle altın kumsallarıyla dikkat çekiyor. 42 bin civarında nüfusu bulunan bölgede Salamis Antik Kenti, Lala Mustafa Paşa Camii, St. Barnabas Manastırı gibi özel mekanları gezebilirsiniz.

 

Devamını Oku