2020 yılında kapanmış olan Yunanistan deniz sınırı 2021 yılında özel tekneler ve crusie gemileri için açılmıştı. 2022 yılında ise yaz döneminden önce Kuşadası Samos feribot seferlerinin başlaması bekleniyor.Geçen senelerde olduğu gibi yine haftanın her günü Samos feribot seferi düzenlenmesi planlanıyor. Samos Adası'na seferler sadece Kuşadası Limanı'ndan yapılacak. Samos araçlı feribot seçeneği sıkça aransa da bu rotada araçlı feribot imkanı bulunmuyor.

90 dakika süren Kuşadası Samos feribot seferleri adanın merkezi Vathy'e ve adanın tatil merkezi Pythagorion'a ulaşmaktadır. Samos Adası'ndan Mykonos, Sakız, Kos ve Patmos Adalarına ayrıca Atina'ya ulaşabilirsiniz. 

 

EN KISA
YOLCULUK
 • 90 Dakika
EN UCUZ
BİLET
 • € 36
LİMANLAR
 • Kuşadası Merkez Limanı
 • Vathy Port
 • Pythagorion Port
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 2 Gece 3 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

KUŞADASI - SAMOS Feribot Seferleri

Sefer Tarihi Kalkış Saati Varış Saati Feribot İsmi Araç Taşıyor mu?
16.08.2022 17:00 17:40 Sea Star Rhodes Hayır
17.08.2022 08:30 09:10 Sea Star Rhodes Hayır
17.08.2022 08:30 09:10 Sea Star Rodos Hayır
17.08.2022 08:30 09:15 *Görünen Fiyata 22€ Liman Vergisi Dahildir Hayır
17.08.2022 09:00 10:30 Kuşadası Express Hayır

KUŞADASI - SAMOS Feribot Fiyatları

Kuşadası Express
Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu? Hayır
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş
Binek Araç' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs' %} Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

Samos Adası Nerede?

Samos Adası Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Samos Arkeoloji Müzesi
 • Pythagorion Kasabası
 • Pisagor Mağarası
 • Meryem Ana ve Kutsal Ruh Manastırı
 • Kokkari
 • Manolates Köyü
Samos Adası Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Gagou Plajı
 • Lemonakia Plajı
 • Tsamadou Plajı
 • Livadaki Plajı
 • Mikri Plajı
 • Posidonio Plajı
Samos Adası Gezi Rehberi

Kuşadası Samos feribot seferleri tekrar başlıyor!

2020 yılında ara verilmiş olan Kuşadası Samos feribot seferlerinin iki yılın ardından tekrar başlaması planlanıyor. 2022 bahar aylarında başlaması planlanan Kuşadası Samos feribot seferlerinin hava ve deniz şartlarına bağlı olarak yıl boyunca aralıksız devam etmesi öngörülüyor. 90 dakikalık deniz yolculuğu ile haftanın belirli günlerinde Vathy Limanı'na belirli günlerinde ise Pythagorion Limanı'na ulaşabilirsiniz.

Yunan Adaları, her zaman Türk turistlerin ziyaret ettiği yerlerden birisi olmuştur. Farklı tarihi dokusu, temiz limanları ve sakin havasıyla tatilcilerin uğrak noktası olan Yunan adaları, artık ülkemizdeki insanların akınına uğramaktadır. Gelişen teknoloji ve ulaşım ağıyla beraber adalara gidiş de basitleştiğinden dolayı insanların adaları tercih etmesi son derece doğal bir hale gelmiştir. Özellikle Samos adası son yıllarda patlama yaşamış ve Türkiye’den kalkan Samos feribotları da artış göstermiştir. Bu sebeple Samos Adası'na nasıl gidilir sorusu sıkça sorulmaya başlanmıştır. Meander feribot firması, Kuşadası-Samos adası turları düzenleyerek Türk turistlerin ada ziyaretlerini kolaylaştırmaktadır.

Meander Kuşadası Samos Feribot Seferleri

Samos Adası'na ulaşmak için Meander Samos feribot seferleri ile seyahat edenler, 90 dakikalık keyifli bir yolculuk ile adaya ulaşıyor. Kuşadası'nın merkezinde bulunan Kuşadası Port'tan hareket eden feribotlar ile adanın Vathy ve Pythagorion limanlarına ulaşabilirsiniz. Meander Kuşadası ofis, feribota binmeden önce check-in işlemlerini yapabilmeniz için limanın girişinde bulunuyor. Meander İzmir ofis ise Alsancak'ta yer alıyor. Meander Samos feribot bileti ile ilgili her türlü bilgi için 0850 885 00 97 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Meander Travel kullanarak Samos adasına ulaşmak son derece konforludur. Ayrıca gelişmiş filosu ile bu firmanın müşterilerine güven sunduğu da bilinmektedir. Firmayı kullanarak Samos’un Vathy ve Pythagorion limanlarına 90 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlamak mümkündür. Yaz veya kış dönemi fark etmeksizin yılın 12 ayı Samos’a uğramak isteyenlerin Meander firması ile bunu gerçekleştirebileceklerinin tekrardan altını çizmeliyiz.

Firma, Samos’un Vathy limanına yaz aylarında her gün, kış aylarında ise Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sefer düzenlemektedir. Ayrıca Pythagorion limanına da Meander feribot seferi takvime göre seferler yapılmaktadır. Yolculuk ortalama 90 dakika sürdüğü için hem tatilciler Ege’nin muhteşem deniz manzarasını seyredebilir hem de konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirler.

Meander feribot bileti almak için Feribotlines arama motorunu kullanarak kolaylıkla biletinizi temin edebilir ve seyahatlerinize başlayabilirsiniz. 0-5 yaş ve 6-12 yaş çocuklar için farklı fiyat tarifeleri uygulayan Meander, süratli filosuyla sizleri adaya rahat bir şekilde ulaştırmaktadır. Firmanın uzun yıllardır Yunan adalarına yolcu taşıdığı söyleyebilir ve Samos Adası feribot seferleri tanındığını ifade edebiliriz.  

Samos Meander feribot bileti ile çok daha güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşabileceğiniz bir adadır. Sizler de tatilinizi Yunanistan’ın en güzel adalarından birisi olan Samos’ta geçirmek istiyorsanız biletinizi Meander üzerinden alabilir ve seyahatiniz için işlemlere başlayabilirsiniz. Firmanın Türk turistler için vize hizmeti verdiğini de belirterek yazımıza noktayı koyalım.