Kuşadası Çıkışlı Patmos Turları

1.Gün

Sabah 07.00’da Kuşadası limanında buluşarak check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından 08.30’da başlayan feribot yolculuğumuzla en güzel Yunan Adaları’ndan Patmos’a hareket ediyoruz. Hristiyan alemi için de 7 haç merkeinden biri olan ve Ege’nin Kudüsü olarak adlandırılan Patmos güvenli bir feribot yolculuğuyla bizi karşılıyor. Patmos’a ulaştıktan sonra pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından  bizi bekleyen tur otobüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.

Kısa bir molanın ardından rehberimizle beraber Patmos Ada merkezini keşfetmek için otelden çıkıyoruz ve keyifli bir yürüyüş turuyla şehir merkezi olarak da bilinen Skala’yı keşfediyoruz. Yürüyüşümüzün sonunda dileyen misafirlerimiz adanın merkezinde alışveriş yapabilir ya da sahil boyunca sıralanan restoranlarda güzel bir öğle yemeğinin tadını çıkartabilirler.

Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor, akşam yemeğinin tadını canlı Yunan müziği eşliğinde çıkartıyoruz.

2. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bizi bekleyen tur otobüslerimizle yola çıkarak UNESCO Dünya Mirası listesinde alınmış, Hristiyanların hac görevlerini yerine getirmek için de ziyaret ettikleri St. John Manastırı ve Mağarası’nı ziyaret etmek için aracımıza biniyoruz.

Birçok Yunan Adası turundan da biliyor olabileceğiniz Chora (Hora) diye adlandırılan eski şehir merkezi, Patmos’un tepesinde yer almaktadır. 12. yy dan kalan dev Ortodoks kilisesi St. John Manastırı ve onu çevreleyen Bizans kalesi eteklerine kurulmuştur.

Bembeyaz evlerle çevrelenen daracık sokaklardan yürüyerek, iç içe geçişmiş avlulardan oluşan labirent şeklindeki kasabaya ve St. John Manastrı’nı ziyaret ediyoruz. İsmini Patmos’da 2 yıl sığındığı mağarada gelen vahiylerle Apocalypse’i (vahiyler kitabı) yazdığına inanılan St. John’dan alan manastır, büyüleyici enerjisi ile sizi bekliyor.

Manastır ve mağara ziyaretimizin ardından lezzetli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından dönüş feribotumuza binmek için limana hareket ediyoruz. Kuşadası’na varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerini gerçekleştiriyor ve bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 • Kuşadası-Patmos gidiş dönüş direkt feribot bileti
 • Kuşadası ve Patmos liman vergileri
 • Patmos Adası limanı ve otel arasındaki transferler
 • Patmos merkezinde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Seyahatiniz boyunca seyahat danışmanlığı ve Türkçe rehberlik
 • Patmos Adası’nda 2 gün Türkçe rehberli ada turu
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi: gecelik oda başı 0.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır.

Feribotun Kuşadası kalkış saati 08.30, Patmos kalkış saati ise 16.00’dır.

YORUMLAR

Kuşadası Çıkışlı Patmos Turları Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Kuşadası Çıkışlı Patmos Turları

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım