Kos Otelleri

Kos Otelleri

Bodrum Turgutreis’e sadece yarım saatlik feribot yolculuğu ile ulaşım sağlayabileceğiniz, Yunan adaları arasında Türkiye’ye en yakın konumdakilerden biri olan Kos Adası otelleri, lüks yeme içme mekanları, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin durak noktası oluyor. Kos otel önerileri araştırması yaparak siz de adada konaklama hizmeti veren tesisler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz Kos Adası gezi rehberi hakkında tüm detaylar, yazının devamında sizi bekliyor.

Gezilecek Yerler

Tatilinizi konaklamalı olarak ayarlayabilirsiniz, seyahatinizden önce Kos otelleri araştırması yapmak ve online rezervasyon yaptırmak, size hem zaman kazandırır hem de daha ekonomik bir tatil planı yapmanızı sağlar. Kos otel tavsiye ve yorumları da okuyarak daha önce gidip kalmış yerli ve yabancı turistlerin fikirlerini öğrenebilirsiniz. Birkaç günde tamamını gezebileceğiniz Kos Adası’nın en çok ilgi gören yerleri:

Asklepion: Merkezdeki Kos otelleri bölgesine yalnızca 5 km mesafede yer alan Asklepion’un en ilginç özelliği, Yunan mitolojisinde tıp ve sağlık tanrısı olan Asklepios’a adanmış bir antik kente ev sahipliği yapıyor olması. Yunanistan’ın antik geçmişine ışık tutan Asklepion Antik Kenti’ni gezdikten sonra ada merkezindeki diğer yapıları da görebilirsiniz.

Şövalyeler Kalesi:İnşa tarihinin 14. yüzyıla kadar uzandığı Şövalyeler Kalesi, liman girişindeki eşsiz konumu ve tarihi geçmişi ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca 1523 – 1912 yılları arasında Osmanlılar tarafından kullanılan Şövalyeler Kalesi’ni inşa ettirenler ise Saint John Şövalyeleri.

Kos Agora Harabeleri: Yunan adalarından hangisine giderseniz gidin, muhakkak en az bir antik yerleşim yerine denk geleceksiniz. Kos otel tavsiye ve yorumlarını değerlendirdikten sonra planlayacağınız gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken Kos Agora Harabelerinde M. Ö. 3. yüzyıla ait mozaikleri görme fırsatını kaçırmayın. Ayrıca Hipokrat heykeli ve Hıristiyan bazilikasının kalıntılarını da görmenizi öneriyoruz.

Yapılacak Aktiviteler

Kos otel rezervasyon işlemlerinizi tamamladınız, gezeceğiniz yerler, belirlediniz ve sıra geldi yapılacaklar listesini hazırlamaya… Tarih meraklısı olun veya olmayın, bu adada her zevke uygun gezilecek nokta ve yapılacak aktivite var. Kos otel tavsiyesi ve yorumlarından sonra yapılacak aktiviteler listenize ekleyebileceğiniz öneriler:

  • Venedik, Roma, Helenistik gibi daha pek çok medeniyetten izler yaşıyan meşhur Arkeoloji Müzesi’ndeki eserleri inceleyin
  • Ada merkezinin yaklaşık 23 km güneybatısında yer alan Antimachia Köyündeki Venedik Kalesi’ne çıkın.
  • Kos Adası merkezine 3 km mesafede konumlanan Lambi Plajı’nda deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarın.
  • Kos Adası’nın kuzeyindeki Marmari Plajı (Tigaki ve Mastihari arasında bulunuyor) ve çevresindeki yeme içme mekanlarına uğrayın.

Yeme İçme

Yunan mutfağı öylesine zengin ve çeşitlilik sunuyor ki, buraya her gelen yabancı turist, mutlaka damak zevkine uygun bir lezzet bulabiliyor. Kos Adası otel tavsiye ve yorumlarda da en çok da tesislerin restoranları hakkında öneriler göreceğiniz emin olabilirsiniz. Cacıki, baklava, musakka, baklava, fava ve kadayıfi gibi Türk mutfağına yakın lezzetler tadabileceğiniz gibi sadece buraya özgü yöresel tatlar ile de buluşabilirsiniz. Kos Adası otel önerileri arasında da kuşkusuz restoranı ve menüsü en iyi olan tesisleri göreceksiniz. Tabii siz yine de Mummy’s Cooking Restaurant,Aegeon Restaurant,  Taverna Antonas, Restaurant Alexandros ve Posidonia Restaurant’ı da listenize eklemeyi ihmal etmeyin.