EN KISA
YOLCULUK
 • 12 Saat
EN UCUZ
BİLET
 • -
LİMANLAR
 • Mersin
 • Gazimağusa Limanı
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
 • 4 Gece 5 Gün
POPÜLER
SEFER ROTALARI
 • Mersin - Kıbrıs
SEFER YAPAN
FİRMALAR
 • -
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR
 • -

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Bodrum - RODOS Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

Bodrum - RODOS Feribot Fiyatları

ARAÇLI FERİBOT / LESVOS
Yetişkin Tek Yön 15,0
Günübirlik 12,5
Gidiş - Dönüş 12,5
Çocuk Tek Yön 10,0
Günübirlik 7,5
Gidiş - Dönüş 7,5
Bebek Tek Yön 3,0
Günübirlik 1,5
Gidiş - Dönüş 1,5
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 40,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 25,0
Binek Araç' %} Tek Yön 55,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 40,0
Minibüs' %} Tek Yön 120,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 90,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

Kıbrıs Nerede?

Kıbrıs Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
 • Girne Kalesi
 • Aziz Mamos Kilisesi
 • Soli Harabeleri ve Tiyatroları
 • Büyük Han
 • St. Hilerion Kalesi
Kıbrıs Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
 • Ayia Napa Plajı
 • Altınkum Plajı
 • Glapsides Plajı
 • Palm Plajı
 • Denizkızı Plajı
TRAVEL TO
 • Mersin Kıbrıs Feribot
TRAVEL FROM
 • Kıbrıs Mersin Feribot
Kıbrıs Gezi Rehberi

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs bir Akdeniz adası olması sebebiyle özellikle yaz aylarında tatil için en fazla tercih edilen destinasyonlardan biri.  Kıbrıs’a Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Mersin ve Antalya’dan Kıbrıs feribot seferleri düzenleniyor.  Yaz aylarında Akdeniz’in en güzel adalarından birinde unutulmaz anlar yaşamak isteyenler Kıbrıs feribot seferleri ile adaya akın ediyor.

Taşucucu limanından kalkan feribotlar ile 2 saatte, Alanya’dan kalkanlarla ise yaklaşık 3,5 saatte varılan adanın tarihi çok eskiye dayanıyor. Binlerce yıllık tarihi boyunca Antik Mısır, Hititliler, Fenikeliler, Asurlular, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu gibi birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış. Ayrıca uzun süre Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altında da kalmış olan adada bu sebeple birçok gezilip görülecek tarihi mekân bulunuyor. Deniz ve güneş konseptli tatillerin yanı sıra birçok kişi de Kıbrıs feribot bileti alarak adanın ev sahipliği yaptığı tarihi değerleri görmek için Kıbrıs’a gidiyor.

Kıbrıs’a sefer düzenleyen firmalar Akgünler Denizcilik, Filo Denizcilik ve Göktuğ Yatçılık. Her üç firmanın da Mersin Taşucu limanından Kıbrıs’a feribot seferleri bulunuyor, ayrıca Akgünler Denizcilik bu sene başlayan Alanya Kıbrıs feribot seferlerini düzenliyor.

Filo Denizcilik tarafından haftanın belirli günlerinde Taşucu Girne ve Girne Taşucu rotalı feribot seferlerinin kalkış saati her iki rota için de aynı, 23.59. Bu seferler yaklaşık iki saat sürüyor ve yaz boyunca devam ediyor, firmanın düzenlediği Kıbrıs feribot bileti fiyatlarıysa standart olarak 210 lira.

Akgünler Denizcilik tarafından düzenlenen Kıbrıs feribot seferlerinin ücreti ise standart bilet 110 lira şeklinde. Ancak tüm firmalar gibi Akgünler Denizcilik de çocuk ve bebekler için indirimli tarife uyguluyor. Firmanın yeni başlayan Alanya Girne feribot seferleri ise şimdilik haftanın yalnızca birkaç günü düzenleniyor ancak ileride bu günlerin artacağı belirtiliyor.

Kıbrıs bahar ve yaz aylarında kelimenin tam manası ile ziyaretçi akınına uğruyor.  Adaya feribot seferi düzenleyen firmalardan herhangi birinden Kıbrıs feribot bileti satın alarak siz de Kıbrıs’ın tadını çıkartan binlerce insanın arasına katılabilirsiniz. Adanın hemen her köşesinde görmeye değer güzellikler yer alıyor. Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da bulunan Surlariçi ve yine aynı kentteki Büyükhan Kıbrıs gezilerinin vazgeçilmez ziyaret noktaları.  Lefkoşa’daki görülmesi gereken yerlerden biri de Luzinyanlılar döneminde katedral olarak inşa edilen bugünse bir cami olan Selimiye Camii. Başkentte bulunan Barbarlık Müzesi de özellikle Türk turistlerin mutlaka görmeye gittiği yerlerden biri.

Adaya düzenlenen feribot seferlerinin varış noktası olan Girne kenti de gezilecek yerler açısından oldukça zengin. Kıbrıs feribot seferi ile adaya adım attığınızda bu kentin barındırdığı güzellikleri keşfetmeden kentten ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz. Lüzinyanlılar tarafından inşa edilen ve Kıbrıs’ta bulunan üç kale içinde en ilgi çekicisi olan St. Hilerion Kalesi kentin tartışmasız olarak en önemli noktası. Yine Lüzinyanlılarca inşa edilen Pella Pais Manastırı da Girne’de görebileceğiniz tarihi bir mimari eser. Yani Kıbrıs’ta kültür turizmine meraklı olanların başını döndürecek onlarca tarihi mekân, mimari eser bulunuyor ve adanın sahip olduğu popülerlikte elbette tüm bunların da rolü büyük.

Kıbrıs denilince akla ilk gelen şeylerden biri de tabi ki adanın ünlü plajları. Öyle ki Kıbrıs için Akdeniz’in en güzel plajlarının birçoğuna ev sahipliği yapıyor demek pek de abartı sayılmaz. Bir Akdeniz rüyası yaşamak için Kıbrıs feribot bileti alarak yavru vatana doğru yola çıkmak tam da bu nedenle mükemmel bir fikir. Adanın en popüler plajı Glapsides. Berrak ve masmavi denizi, incecik kumları ile bu plaj bir Akdeniz rüyası yaşamak için eşsiz bir atmosfer sunuyor.  Caretta caretta kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli yumurtlama alanlarından biri olan Akagadi Plajı da tek kelime ile harika. Temiz denizi, el değmemiş doğal güzelliğinin yanı sıra sakin ortamı ile de hem ruhu hem de bedeni dinlendirmek için bu plajı tercih edebilirsiniz.

Kıbrıs’a gitmek için en iyi zaman bahar ve yaz ayları. Oldukça sıcak bir havası bulunan adaya sıcaktan çok hoşlanmayanlar bahar aylarında gidiyor, yani Kıbrıs tatili için en doğru zamana siz karar vermelisiniz. Bahar aylarında erken bir tatil yapmak için Nisan ayında başlayan Taşucu Kıbrıs feribot seferleri ile yola çıkabilirsiniz ve adanın baharda sunduğu güzellikleri yaşayabilirsiniz. Elbette yaz ayları da özellikle deniz, kum ve güneş ile buluşup kusursuz bir yaz tatili yaşamak için mükemmel bir zaman, zaten adanın turistik açıdan en yoğun olduğu dönem de tahmin edilebileceği gibi yaz sezonu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat ederken pasaport ya da vize gerekmiyor. Ada devleti Türk vatandaşlarına nüfus cüzdanları ile başvurduklarında 1 aylık vize veriyor, ancak bu süreyi kesinlikle aşmamak gerekiyor. Hemen Feribotlines ‘dan Kıbrıs feribot seferlerini, Kıbrıs feribot seferleri bilet fiyatları ve saatlerini sorgulayabilir, sadece bir tıkla dakikalar içinde biletinizi satın alabilirsiniz.