Kalimnos-Symi feribot biletinizi önceden alarak sizde dingin, huzurlu bir tatil fırsatını Kalimnos-Symi feribot bileti al seçeneğine tıklayarak yakalabilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

SAKARYA (KARASU) - ODESSA Feribot Fiyatları

Lines JET
Yetişkin Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Çocuk Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Bebek Tek Yön 484,0
Günübirlik 484,0
Gidiş - Dönüş 484,0
Araç taşıyor mu? {% trans 'Evet' %]
Bisiklet Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Motor Tek Yön 0,0
Günübirlik
{% trans 'Gidiş - Dönüş 0,0
Binek Araç' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Minibüs' %} Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0
Otobüs Tek Yön 0,0
Günübirlik
Gidiş - Dönüş 0,0

Kalimnos Symi Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
Kalimnos Symi Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
{% trans 'TRAVEL TO' %]
TRAVEL FROM
Kalimnos Symi Gezi Rehberi

Kalimnos Symi Feribot Bileti

Her Yunan adasının kendine has bir dokusu bulunuyor. Türkiye’de Yabancı Damat adı verilen televizyon dizisi ile büyük ölçüde tanınmaya başlanan Symi Adası da Yunanistan’ın en renkli yerlerinden biri durumunda. Symi feribot bileti fiyatlarının oldukça uygun olması bölgeyle ilgili yoğun talebin en önemli nedenlerinden biri. Feribotlines sayesinde sene boyunca en uygun Symi Adası feribot biletlerine herkesten önce ulaşabilirsiniz. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde bilet fiyatları gün gün değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle bilet alırken elinizi çabuk tutmanızda fayda var.  Türkiye’den Symi Adası’na yaz aylarında düzenli olarak seferler gerçekleşiyor. Muğla’ya oldukça yakın olmasından dolayı Bodrum ve Datça üzerinden adaya seferler düzenleniyor.

Türkiye üzerinden değil de diğer Yunan adaları üzerinden Symi’ye geçmek isterseniz o zaman bazı özel koşullara dikkat etmelisiniz. Örneğin Kalimnos üzerinden Symi Adası’na geçmek isterseniz, Kalimnos Symi Adası feribot bileti için ödemenizi, bölgenin resmi para birimi olan Euro cinsinden yapmalısınız. Bu noktada seferleri Yunan feribot firmalarının organize ettiğini unutmamanız gerekiyor. Kalimnos Symi feribot seferleri konusunda özellikle iki firmanın aktif durumda olduğu söylenebilir.  Blue Star Ferries isimli firma haftada ortalama iki sefer gerçekleştiriyor. Blue Star Ferries firmasına ait feribotlarla adaya gitmek istediğinizde 3 saat 25 dakikalık bir yolculuk yapmak durumunda kalırsınız. Öte yandan tercihinizi Dodekanisos Seaways adlı firmadan yana kullanırsanız, yolculuğunuz 2 saat 10 dakika civarında sürecektir. Bu firma Symi Adası feribot ulaşım konusunda haftada genellikle 5 sefer düzenliyor. Tahmin edileceği üzere yaz aylarında bu seferlerin sayısında artışlar meydana gelebiliyor. Aynı şekilde Kalimnos Symi feribot saatleri içinde sabit bir bilgi vermek oldukça güç.    

Genç çiftlerin balayı için sıklıkla tercih ettiği bu ada, huzur dolu, dingin bir tatil vadediyor. Kitle turizmi açısından pek elverişli olmamasından dolayı burada büyük kalabalıklarla karşılaşma olasılığınız yok denebilir. Bu harika adanın daracık labirent sokakları arasında dolaşabilir, dalga seslerini her an kulaklarınızda hissedebilirsiniz. Symi Adası feribot seferlerine dahil olmak adına Türk vatandaşlarının vize ve pasaport konusunda gerekli hazırlığı yapmaları gerekiyor. Schengen vizesi sahipleri herhangi bir sorunla karşılaşmaksızın tüm adalara giriş çıkış yapabilir. Öte yandan yeşil pasaport sahipleri de bu tip prosedürlerle vakit kaybetmeyecektir. Yaz aylarında, adaya olan talep arttığında kapıda vize uygulaması başlatılıyor. Yetişkinlerin ve çocukların bilet fiyatları arasında belli farklar söz konusu. Ailece adaya gelmek istediğinizde, feribot yolculuğunuz için bu tip indirimlerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

On İki Adalar grubunun bir parçası olan Symi Adası, oldukça sakin koylara sahip. Bunun yanı sıra adanın içinde kale ve manastırlar başta olmak üzere çok sayıda tarihi mekanla karşılaşmanız yüksek ihtimal. Gemi ticareti dışında yıllar boyunca sünger ticaretine de ev sahipliği yapan adada her hafta kurulan sünger pazarı, sizin de ilginizi çekebilir. Agia Marina, St.Nick, Paradise Beach, adanın en özel plajları arasında yer alıyor. Chorio ve Gialos isimli iki büyük bölümden oluşan adanın sembolü ise heybetli görünümüyle balıkçı heykeli. Belediye binası, saat kulesi, Symi Kalesi, Panormitis Manastırı, Denizcilik Müzesi, Arkeoloji Müzesi, yine aynı şekilde bölgeye geldiğinizde es geçmemeniz gereken mekanlar arasında sıralanabilir. Kalimnos Symi feribot bileti al seçeneğini değerlendirerek adaya geldiğinizde,muhtemelen daha ilk adımda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz.

Devamını Oku