KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

İstanbul Odessa Feribot Bileti


Ukrayna’ya pasaportsuz ve vizesiz seyahat edilebilmesi Ukrayana’ya Türkiye’den talebin her geçen gün daha da artmasını sağlıyor. İstanbul Haydarpaşa’dan Ukrayna’nın Odessa şehrinin Chornomorsk limanına İstanbul Odessa feribot seferleri düzenli olarak yolcu seferlerine başladı. Ukrayna’nın Karadeniz kıyısındaki ünlü turistk şehri Odessa’ya Türkiye’den başlayan feribot seferleri ile pasaport ve vizesiz olarak sadece yeni çipli kimliklerle seyahat etmek mümkün.

İstanbul Odessa araçlı feribot seçenekleri özellikle Ukrayna’ya arabayla gitmek isteyen turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Haydarpaşa Odessa arasında düzenlenen Ukrayna feribot seferleri 27 saatlik bir yolculukla vizesiz ve pasaportsuz olarak Ukrayna’ya araçla geçişi mümkün kılıyor.

İstanbul Odessa feribot seferleri haftanın iki günü karşılıklı olarak düzenleniyor. Odessa şehrinde Chornomorsk limanından kalkan feribotlar her hafta Perşembe ve Pazar günleri hareket ederken, İstanbul Haydarpaşa limanından kalkan Odessa feribot seferleri Salı ve Cumartesi günleri hareket etmekte.

Seferler Türk ve Ukrayna bayraklı iki feribot ile gerçekleştirilmekte. 2,3 ve 4 kişilik kabinlerde konaklanarak gerçekleştirilen İstanbul Odessa yolculuğunda gemide yemek servisi de yapılmakta. Özellikle araçlı yolcuların vize, yol, yemek masraflarından kurtaran Ukrana feribot seferleri ile Odessa’ya ulaşım çok kolaylaştı.

İster sadece yolcu ister araç ve yolcu taşımacılığına imkan veren İstanbul Odessa feribotu aynı zamanda yük taşıması da yapmakta ve Türkiye Ukrayna feribot seferleri ile ülkeler arasındaki ticareti kuvvetlendirmektedir.

Odessa İstanbul feribot seferlerinde yetişkin yolcu fiyatları kabin konaklamalı olarak 85€, araç fiyatları ise ek 15€’dan başlamakta. Yolculuk sırasında kabin konaklaması ve yemek servisi hizmeti sunulmakta.

Odessa’daki Chornomorsk limanı Karadeniz’deki en büyük ticaret limanalrından biri olma özelliğine sahip olması ve seferlerin İstanbul’un Haydarpaşa limanından hareket ediyor olması İstabul Odesse feribot seferleri rotasını her geçen gün daha da popüler hale getirmektedir.

Plajları, eğlence hayatı ve tarihi dokusu ile ünlü Odessa şehri pasaport istemeden seyahat edilebilir olması ve artan seyahat imkanlarıyla önümüzdeki yılların en popüler seyahat noktalarından birisi olamaya devam edecektir. Farklı seyahat seçeneği arayan tüm müşterilerimize Odessa seyahatini gezi planlarına eklemelerini önermekteyiz.