İskeçe Karnavalı Turu
İskeçe Karnavalı Turu
İskeçe Karnavalı Turu

Yunanistan'ın en eğlenceli festivali olan İskeçe Karnavalı gidiyoruz! Tüm çevre halkının yıl boyunca heyecanla hazırlandığı İskeçe karnavalı, özel kıyafetler, birbirinden ilginç maskeler ve festival makyajlarıyla dev bir açık hava balosuna dönüşüyor. Özel grupların düzenlediği karnaval geçit töreni ise birbirinden güzel nüanslara ev sahipliği yapıyor.

Sınırsız eğlencenin yanı sıra local şarapların, yerel lezzetlerin ikram edildiği festival sayısız konser, gösteri, tiyatro ve dans şovlarına ev sahipliği yapıyor. Birbirinden özel kostümlerle süslenmiş karnaval geçit töreninin ardından festival büyük bir partiyle sona eriyor.

Feribot Lines’ın özenle tasarladığı program İskeçe Festivali turu ile festivalin tadını doyasıya çıkartmanızı sağlayacak. Festival sonrası konaklama imkanı sunan 3 gecelik tur programımız ile, festivalin tadını doyasıya çıkartacak ve otelinizde tüm yorgunluğunuzu attıktan sonra yola çıkarak Kavala ve Gümülcine’yi keşfedebilecek ve ardından dönüş yoluna geçebileceksiniz.

Feribotlines.com'da bulunan tek kara turu İskeçe karnavalı, çünkü bu tur çok eğlenceli!

3 Gecelik tur 8 Mart İzmir, 1 Gecelik tur 9 Mart İstanbul çıkışlıdır. Festival sonrası konaklama 3 gecelik turda sağlanır. 3 Gecelik tura katılmak diğer şehirlerden katılmak isteyenler Edirne otogarından tura dahil olabilirler.

3 Gece 4 Gün Tur Programı

8 MART

Akşam 16:00 itibari ile önceden belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Çanakkale-Keşan üzerinden İpsala Gümrük kapısına doğru yola çıkıyoruz. Sabahın ilk saatlerinde İpsala sınır kapısına varıyor, Pasaport ve Gümrük işlemleri ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

9 MART

Gümülcine, İskeçe yolu üzerinde kahvaltı molası vererek Ulusumuzun Kurtarıcısı Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün doğduğu evi ziyaret etmek üzere 2 saatlik yolculukla Selanik’e varıyoruz. Ulu önder Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ettikten sonra Osmanlıya ait cami, hamam ve beyaz döner kuleyi ziyaret ediyoruz.

Alışveriş ve Selanik Kordon boyu gezisi için serbest zaman kullanıyor, ardından otelimizin bulunduğu Kavala’ya doğru 1.5 saatlik bir otobüs  yolculuğu ile otelimize ulaşıyoruz.

10 MART

Sabah otelimizde yaptığımız kahvaltının ardından İskece’ye doğru yola çıkıyoruz. Panoramik İskeçe turumuzun ardından şehrin sokaklarında yapılan Avrupa’nın en ünlü karnavallarından biri olan İskece Karnavalını izlemek ve alandaki gösterilere katılmak için festival alanına giriş yapıyoruz.

Konaklama için festival sonrası Kavala’daki Otelimize geri dönüyoruz.

11 MART

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından İbrahim Paşa camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve heykelini ziyaret ediyoruz.şehirdeki Su kemerlerini, Limanı görüp meşhur Kavala Kurabiyesi almak için serbest zaman kullanıyoruz.

Serbest zaman sonrası Drama’ya doğru yola çıkıyoruz, yol üzerinde Koronia Gölü havzasındaki, Atatürk’ün çocukluğunda dayısının çiftliğinde, kargaları kovaladığı Langazz’yı görerek,bir başka göl olan Volvi’den(Beşik Gölü)geçerek Drama’ya ulaşıyoruz. Drama’da Debreli Hasan adıyla özleşen köprünün günümüze kalan kısmı ve Aya Varvara çayı ve Mesire yerlerini serbest zamanımızda dolaşıyoruz.

Kısa bir yolculuk ile Gümülcine’ye varıyoruz. Eski ve Yemi cami ile Osmanlı Saat Kulesi’ni görüp, Türk çarşısında serbest zamanda alışveriş yapıyoruz sonrasında dönüş için İpsala sınır kapısına doğru hareket ediyor, Gümrükte Free-Shop alışverişi için serbest zaman kullanıp pasaport ve gümrük işlemleri sonrası vereceğimiz molalar ile İzmir’e ulaşıyoruz.

 • Belirtilen gece sayısı 4* Hotel de kahvaltı dahil konaklama
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Araçlarda kahve, su ikramları
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Taverna eğlencesi (30€)
 • Yunanistan seyahatleri yeşil pasaportlulara ücretsizdir. Bordo pasaport sahiplerinin geçerli Schengen vizesi alması gerekmektedir.
 • Promosyon turlarında iade/değişiklik yapılamamaktadır.
 • 3 Gecelik tur İzmir, 1 Gecelik tur İstanbul çıkışlıdır. Festival sonrası konaklama 3 gecelik turda sağlanır. 3 Gecelik tura katılmak diğer şehirlerden katılmak isteyenler Edirne otogarından tura dahil olabilirler.
 • 3 Gecelik tur programında ilk gün akşam saatlerinde yola çıkılmakta ve 2 gece otelde konaklanmaktadır.
YORUMLAR

İskeçe Karnavalı Turu Yorumları

Görkem Küçük None YANITLA
28 Mart 2019 15:28

İskeçe karnavalının uzun programına katıldık, çok eğlenceli bir programdı herkese teşekkür ederiz.

Yorumu Yanıtla
İPTAL ET

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Sarp Akgün None YANITLA
04 Mart 2019 22:37

Katıldığım en eğlenceli tur programıydı, tüm program özenle programlanmıştı

Yorumu Yanıtla
İPTAL ET

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Siz de yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

İskeçe Karnavalı Turu

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım