Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

İptal ve İade Şartları

İptal ve İade Şartları

1) Check-in

a) Yolcu Pasaport, vize kontrollerinin yapılabilmesi, biletlerini teslim alabilmesi için sefer saatinden en geç 1 saat önce check-in işlemlerini tamamlamak üzere kalkış limanında hazır bulunmalıdır. Biletin ait olduğu feribot firmasının liman ofisinden check-in işlemleri sefer saatine yarım saat kala sona erer. Hafta sonları ve yüksek sezonda daha erken gelmeniz tavsiye edilir.

Check-in işlemleri sefer gününden öncede ilgili feribot firmasının ofislerinde yapılabilmektedir.

Yolcu hareket saatinden 15 dk. önce feribotta hazır bulunmak zorundadır.

Yolcularımız Liman sahası içerisinde Kafeterya veya Freeshop’ta geçirdiği zamanı bu kurallara göre ayarlamakla mükelleftir.

b) Araç ile seyahat edecek yolcular için özel hükümler;

Araç ile seyahat edecek yolcuların Check-in işlemleri sadece liman ofisinde yapılır. Araçlı yolcuların (sadece sürücü) Check-in önceliği olabilmektedir. Lütfen feribot firma yetkililerine durumunuzu belirtiniz. Araçlı yolcuların Check-in işlemi için kesin olarak sefer saatinden bir buçuk saat önce limanda hazır bulunması gerekir. Geç gelen araçlar araç taşıma haklarını kaybederler. *Gümrük Muhafaza Müdürlüğü geç gelen araçları işleme almamaktadır.

Şirket Araçlarında firma sahibi iseniz şirket imza sirküleri ya da çalışanı iseniz noterden vekalet yazısı gereklidir.

Rent a Car aracı ile yurt dışı çıkışı yapabilmeniz için firmadan noter kanalı ile vekaletname alınmalıdır.

Yunanistan’a geçecek yolcularımızın beynelmilel ehliyet almasına gerekmektedir.

Yeşil Sigorta aracınızın kaskosunu yurtdışında da geçerli kılan ek bir sigorta poliçesidir sigorta firmalaırndan veya feribotlines ofislerinden temin edilebilir, seyahat için gereklidir.

2) Bilet Açığa Alma ve Tarih Değişimi : Biletlerin açığa alınması ve tarih değiştirilmesi ilgili feribot firmasının şart ve kurallarına bağlıdır. Feribotlines bu noktada aracı konumundadır ve herhangi bir yükümlülüğü yoktur. Açık biletlerin tarifeli sefere alınması sadece seferin uygunluğunda yapılabilmekte ve sadece Feribotlines’a önceden bildirilerek gerçekleştirilmektedir. Açık biletlerin kapatılması için hareketten en geç 24 saat önce Feribotlines ile irtibata geçilmelidir.

Açık biletin kullanım süresi feribot firmasının verdiği süreye bağlıdır. Kullanıcı bu süreyi biletini açığa almadan öğrenmek ve verilen süre içerisinde biletini kullanmak zorundadır. Kullanılmayan bilet otomatik olarak iptal olur.

3) Biletin Kaybolması Durumu: Biletini kaybeden yolcu yeni bilet almak durumundadır. Bilet kayıplarından herhangi bir nedenle Feribotlines ve acenteler sorumlu değildir. Bulunan biletlerin acilen feribot firmasının merkez ofisine iletilmelidir.

4) Biletin Devredilememesi: İsme düzenlenen yolcu bileti devredilemez ve başkasına tekrar satılamaz. Bir biletle yolculuk etme hakkına haiz olan kişiden başka bir kişi tarafından taşıma ve ücret iadesi için bilet ibraz edilirse, taşıyıcı, iyi niyetli ibraz edeni taşıdığı veya bileti ibraz edene iade yaptığı takdirde, o biletle seyahat etme hakkına haiz olan kişiye karşı sorumlu olmaz.

5) Bilet İptal ve İade Talepleri:

27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri” ni düzenleyen “Üçüncü Bölüm” başlığı altında yazılı maddelerinin,

“Yolcu Taşıma Hizmetleri” ne uygulanmaması sebebi ile; ALICI’NIN cayma hakkı bulunmamaktadır.

“Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları

İşbu sözleşmeye göre satın alınan elektronik biletlerin, hiçbir şekilde yolcu, tarih, saat ve güzergah bilgilerinin değiştirilmesi satıcıdan talep edilemez. Alıcı işbu sözleşmeye göre satın aldığı bileti satış onayından sonra hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini ve iade talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.” denmişse de Feribotlines satış işbirliği yaptığı feribot firmaları ile yolcunun sefer saatinden 48 saat önce bildirmek koşuluyla biletlerini açığa alma ve yeniden tarihlemeleri için çalışmaktadır. Biletleri açığa alma ve yeniden tarihleme sadece buna müsaade eden feribot firmalarının biletlerinde, firma kuralları ve şartları çerçevesinde yapılabilmektedir. Ücret iadesi talepleri kabul edilemeyecektir.

6) Yolcunun Yurtdışı Çıkışına Veya Yunanistan’a Girişine İzin Verilmeyen Haller

Babürşah Tatil Oley Turizm’den kaynaklanmayan yolcunun adli, idari, vize veya beraberinde götürmek istediği araç, evcil hayvan vs. den kaynaklanan girişine/çıkışına mani durumlarda hizmet akdi sona erer ve herhangi bir iade talebi kabul edilmez.

7) Sefer İptali ve Değişikliği

Acenteler , yolcuların mobil numaralarını sisteme kaydetmeyle yükümlüdür. Böylelikle yolcular sefer iptal veya değişikliğinden haberdar olabilir. Feribotlines’ın elinde olmayan sebeplerden kaynaklanan hava muhalefeti ve benzer durumlarda ortaya çıkabilecek konaklama, yeme içme giderlerinde Feribotlines’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Feribotlines’ın elinde olmayan sebeplerden kaynaklanan hava muhalefeti ve benzer durumlarda feribot işletmecisi firmanın bilet kuralları geçerlidir. Biletin iade edilmesi veya 6 ay içerisinde kullanılmak üzere açığa alınması haklarından birisi işletmeci firmanın seçimi ile yolculara tanınmaktadır.

Program dışı Bayrak devleti kontrolleri, Plansız gemi arızalanma durumlarında feribot firmalarının sefer saati ve gemi değiştirme hakları saklıdır.

Sefer iptal ve değişikliği hususunda feribot firmalarının tüm hakları saklıdır, Feribotlines ve yolcu bunlara uymak zorundadır.

8) Bilet Kontrolü

Biletlerin kontrolleri gemi kapağında boardinglerdeki barkodlar yardımıyla yapılmaktadır. Herhangi bir sebeple iptal edilmiş , tarihi değiştirilmiş veya açığa alınmış biletli yolcular gemiye alınmaz.

9) Özel İsteği Olan Yolcular / Evcil Hayvan İle Yolculuk Edecek Yolcular

Acenteler ve yolcular evcil Hayvan ile yolculuk edecek ve özel duruma sahip yolcular biletini online sistem üzerinden değil 0850 885 00 97 numaralı telefon üzerinden almalıdırlar. Bilet satışı öncesinde özel durum belirtilmeli ve ilgili feribot firmasının kuralları dahilide hareket edilmelidir