KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

En uygun Hopa Soçi feribot bileti al seçeneğine ulaşmak için Feribotlines’ı hem mobil cihazlardan hem de laptopunuzdan dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

EN KISA
YOLCULUK
EN UCUZ
BİLET
LİMANLAR
ÖNERİLEN
GEZİ SÜRESİ
POPÜLER
SEFER ROTALARI
SEFER YAPAN
FİRMALAR
ARAÇ TAŞIYAN
FERİBOTLAR

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kalkış Limanı

Varış Limanı

HOPA - SOÇI Feribot Seferleri

Hiç sefer bulunamadı.

HOPA - SOÇI Feribot Fiyatları

Yetişkin Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Çocuk Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Bebek Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Araç taşıyor mu?
Bisiklet Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Motor Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Binek Araç Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Minibüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş
Otobüs Tek Yön
Günübirlik
Gidiş - Dönüş

None Gezilecek Yerler

GÖRMEDEN GELMEYİN
None Gezilecek Yerler
POPÜLER PLAJLAR
TRAVEL TO
TRAVEL FROM
None Gezi Rehberi

Hopa Soçi Feribot Bileti

Karadeniz’de yer alan bazı şehirler ile Rusya’nın Karadeniz kıyısına bakan şehirleri arasında ticari bir etkileşim yaratmak amacıyla feribot seferleri yeniden başlatıldı. Özellikle Soçi, avantajlı konumu nedeniyle çok sık tercih edilen bir liman şehri durumunda. Rus ve Türk yetkililerin girişimiyle önce Samsun ve Trabzon’da, sonrasında ise Artvin’in Hopa ilçesinde Soçi feribot seferleri yeniden başlatıldı. Soçi feribot ulaşım konusundaki girişimler uzun zamandan bu yana sonuçsuz kalmıştı. Söz konusu seferler 2019 yılının Mayıs ayında başladı. Rusya ile özellikle meyve sebze ticaretini yoğunlaştırmak için başlatılan seferler büyük ilgi görüyor. Hopa Soçi feribot bileti almak için, pek çok firmaya ait bileti tek bir sayfa içinde görüntülemenizi sağlayan Feribotlines.com’ göz atabilirsiniz.

Soçi Rusya’nın turizm açısından en potansiyelli şehirlerinden biri olmasına rağmen feribot seferleri ağırlıklı olarak ticari amaçlarla tercih ediliyor. Artvin Hopa’dan hareket eden lüks feribotlar yaklaşık olarak 6 buçuk saat sonra Soçi’ye ulaşıyor. Hopa Soçi feribot seferleri tamamlandığında İmeretinskiy Limanı’na adım atabilirsiniz. Soçi’de yaşam, büyük ölçüde Karadeniz kıyılarında yoğunlaşmıştır. Bu nedenle Soçi’de konaklamayı planlıyorsanız limana yakın olan kıyı bölgelerini tercih edebilirsiniz. Şehrin yeme içme mekanları ve turistik noktaları da aynı şekilde limanın çevresinde yer alıyor. Hopa Soçi feribot seferlerini genellikle Express Batumi firması organize ediyor. Hem fiyat hem de Hopa Soçi feribot saatleri konusunda sabit bilgilerden söz etmek zordur. Bunlar çoğunlukla sezonun hangi döneminde olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre giriş ve çıkışlar için vize çıkarmak zorunludur. Kısa bir süreliğine Soçi’ye gitmek isteyen T.C. vatandaşları vize konusunda hiçbir zorlukla karşılaşmıyor. Yeşil pasaport sahipleri herhangi bir sorun yaşamaksızın Soçi’ye giriş yapabilir. Hopa Limanı’nda seyahatinizden en az 1 saat önce bulunmanız, gemi biniş kartının hazırlanması açısından oldukça önemlidir. Bazı Yunan adalarında olduğu gibi burada kapıda vize uygulaması yoktur. Arabalı ve arabasız seçenekleriyle sunulan seferler şimdilik haftada iki defa düzenleniyor. Mayıs ayında başlayan feribotların ekim ayının başına kadar devam etmesi bekleniyor. Soçi’nin uluslararası bir havalimanı bulunmasına rağmen feribot seferleri uygun fiyatlarından dolayı öncelikli olarak tercih ediliyor. Her türlü konforun sağlandığı feribotlarla yolculuğunuz, yorucu değil keyif verici olacaktır. En uygun Hopa Soçi feribot bileti al seçeneğine ulaşmak için Feribotlines’ı hem mobil cihazlardan hem de laptopunuzdan dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

Rusya’nın Soçi şehrine yapaılan feribot seferleri gelen talep üzerine yıllar sonra yeniden başlatıldı. Talebin fazlalığından dolayı Soçi feribot bileti konusunda erken hareket etmenizde fayda var. Feribotlines.com üzerinden, günler öncesinden satışa çıkarılan feribot biletlerini görüntüleyebilir, erken rezervasyon fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Rusya’nın güney bölümünde yer alan turistik şehir Soçi, son yıllarda bilindiği üzere hem spor alanında hem de siyasi alanda pek çok organizasyona ev sahipliği yapıyor. Rusya’nın adeta gözbebeği olan Soçi’de yaklaşık olarak 350 bin civarında insan yaşıyor. Güzel ırmakları ve milli parklarıyla dikkat çeken sahil şehrinin kontrolü, tarih boyunca sık sık el değiştirdi. Soçi şehrine geldiğinizde Krasnaya Kayak Merkezi, Arboretum Botanik Bahçesi, Soçi Tarih Müzesi, Rosa Plajı gibi renkli mekanları ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku