Giriş Yap / Üye Ol Üye girişi yapın veya üye olun.
000 FL Puan

Üye Girişi Üye Ol

Feribot, Tur ve Vize Kuralları

Feribot, Tur ve Vize Kuralları

Feribot ve Tur Kuralları

VOUCHER                     #DATE#

 

 

MADDE 1- TARAFLAR: 

MADDE 1.1- SATICI:

Ünvan: Babürşah Tatil Oley Turizm Ticaret ve Limited Şirketi (Babürşah Tatil Oley Turizm)

Adres: Akdeniz Mah. Atatürk Cad. No:150/101 Konak/İzmir

MERSIS NO: 0128056240100001

Tel: 0 (850) 885 00 97

Email: [email protected] 

Bundan böyle "SATICI" olarak anılacaktır.

 

MADDE 1.2- ALICI:

Yolcu taşıma biletini “www.feribotlines.com” internet sitesinden satın alan, bu internet sitesine girilen bilgiler doğrultusunda bilette adı geçen ve yolcu taşıma hizmetinin verileceği kişidir. Bundan böyle “alıcı” olarak anılacaktır.

Kredi kartı sahibi ile bilet konusu hizmeti alacak kişinin ayrı kişiler olması durumunda; hem bilet bedelinin ödendiği kredi kartının sahibi olan kişi hem de hizmeti alacak kişi bu sözleşmenin alıcı tarafıdır. İşbu sözleşmeye göre her iki kişi de alıcı sıfatını kazanarak bu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükleri yerine getireceğini beyan ve taahhüt eder.

Alıcı verdiği bilgilerin doğruluğunu, verilen hizmet sırasında işbu sözleşmede belirtilen tüm kurallara uyacağını ve bu sözleşmenin tüm edimlerini yerine getireceğini beyan ve taahhüt eder.

MADDE 2- İNTERNET SİTESİ:

Satıcının işbu sözleşme hükmü altında “yolcu taşıma biletinin” satışını yaptığı internet sitesinin adresi “www.feribotlines.com”dir.

Bu internet sitesi haricinde satıcı tarafından satıldığı bildirilen tüm biletler geçersizidir.

“www.feribotlines.com” bundan böyle iş bu sözleşmede “internet sitesi” olarak anılacaktır.

MADDE 3- SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, www.feribotlines.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ALICI’ya yaptığı, yolcu taşıma bileti satışı ve ALICI’ya verdiği yolcu taşıma hizmeti ile ilgili usul ve esasların belirlenmesidir. Bu hususta 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri referans alınmıştır.

MADDE 4- SÖZLEŞME KONUSU MAL/ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ VE TESLİMİ:

İşbu sözleşme konusu hizmetler, gemi ile yolcu taşınması konulu internet sitesi üzerinden elektronik bilet satışı ve adına elektronik bilet düzenlenen alıcıya yolcu taşıma hizmeti verilmesidir. Bilet; satıcının isim, unvan, açık adres, telefon, internet erişim bilgilerini, MERSIS numarasını, sözleşme konusu hizmetin temel niteliklerini, satış bedeli, ödeme şekli, biniş yeri, varış yeri, seyahat tarihi, hareket saati, satıcının internet sitesindeki siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. Bilet, alıcının elektronik posta adresine de gönderilmektedir. Alıcı internet sitesi üzerinden işbu sözleşmede belirtilen bilet siparişini sonlandırdığı anda sözleşme konusu bileti TESLİM ALMIŞ sayılır. Teslimle birlikte sözleşmede bulunan kurallara uyacağını ve edimlerini yerine getireceğini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

MADDE 5- ALICININ TAAHHÜT VE SORUMLULUĞU:

Alıcı, işbu sözleşme konusu yolcu taşıma biletinin temel nitelikleri, yolcu taşıma kuralları, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğu yönünde elektronik ortamda gerekli teyidi verir. Alıcı, bileti aldığı anda işbu sözleşmeyi ve yolcu taşıma kurallarını okuduğunu, sözleşmede bulunan tüm kurallara uyacağını, tüm edimlerini yerine getireceğini kabul ve taahhüt etmiş olur.

Alıcı, iş bu sözleşmede belirtilen kurallara uymaması ve edimlerini sözleşmede belirtilen kurallara uygun olarak yerine getirmemesi durumunda, satıcının, tüm hakları saklı olarak işbu sözleşmeyi hiçbir ihtara gerek olmaksızın derhal feshedebileceğini kabul ve taahhüt eder

Alıcının, iş bu sözleşmeye uymamasından kaynaklanan tüm zararları alıcının kendisine aittir.

İşbu sözleşme doğrultusunda satın alınan biletler yalnızca bilette adı geçen kişinin emrinedir ve şahsen kullanılabilir. Alıcı, internet sitesine girdiği bilgilerin doğruluğunu ve bilette adı geçen kişi tarafından kullanılmak üzere bilet satın aldığını kabul ve taahhüt eder. Bilette adı geçen kişi ile hizmeti almak isteyen kişinin farklı olduğu tespit edilirse, satıcının işbu sözleşmeden doğan hiçbir sorumluluğu kalmadığını ve işbu sözleşmeyi hiçbir ihtara gerek olmadan feshedebileceğini alıcı, kabul ve taahhüt eder.

MADDE 6- CAYMA HAKKI

Yönetmeliğin “Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri” ni düzenleyen “Üçüncü Bölüm” başlığı altında yazılı maddelerinin, “Yolcu Taşıma Hizmetleri” ne uygulanmaması sebebi ile; ALICI’nın cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

MADDE 7- İPTAL VE İADE KOŞULLARI

1) Check-in

a) Yolcu Pasaport, vize kontrollerinin yapılabilmesi, biletlerini teslim alabilmesi için sefer saatinden en geç 1 saat önce check-in işlemlerini tamamlamak üzere kalkış limanında hazır bulunmalıdır. Biletin ait olduğu feribot firmasının liman ofisinden check-in işlemleri sefer saatine yarım saat kala sona erer. Hafta sonları ve yüksek sezonda daha erken gelmeniz tavsiye edilir.

Check-in işlemleri sefer gününden öncede ilgili feribot firmasının ofislerinde yapılabilmektedir.

Yolcu hareket saatinden 15 dk. önce feribotta hazır bulunmak zorundadır.

Yolcularımız Liman sahası içerisinde Kafeterya veya Freeshop’ta geçirdiği zamanı bu kurallara göre ayarlamakla mükelleftir.

b) Araç ile seyahat edecek yolcular için özel hükümler;

Araç ile seyahat edecek yolcuların Check-in işlemleri sadece liman ofisinde yapılır. Araçlı yolcuların (sadece sürücü) Check-in önceliği olabilmektedir. Lütfen feribot firma yetkililerine durumunuzu belirtiniz. Araçlı yolcuların Check-in işlemi için kesin olarak sefer saatinden bir buçuk saat önce limanda hazır bulunması gerekir. Geç gelen araçlar araç taşıma haklarını kaybederler. *Gümrük Muhafaza Müdürlüğü geç gelen araçları işleme almamaktadır.

Şirket Araçlarında firma sahibi iseniz şirket imza sirküleri ya da çalışanı iseniz noterden vekalet yazısı gereklidir.

Rent a Car aracı ile yurt dışı çıkışı yapabilmeniz için firmadan noter kanalı ile vekaletname alınmalıdır.

Yunanistan’a geçecek yolcularımızın beynelmilel ehliyet almasına gerekmektedir.

Yeşil Sigorta aracınızın kaskosunu yurtdışında da geçerli kılan ek bir sigorta poliçesidir sigorta firmalaırndan veya feribotlines ofislerinden temin edilebilir, seyahat için gereklidir.

2) Bilet Açığa Alma ve Tarih Değişimi : Biletlerin açığa alınması ve tarih değiştirilmesi ilgili feribot firmasının şart ve kurallarına bağlıdır. Feribotlines bu noktada aracı konumundadır ve herhangi bir yükümlülüğü yoktur. Açık biletlerin tarifeli sefere alınması sadece seferin uygunluğunda yapılabilmekte ve sadece Feribotlines’a önceden bildirilerek gerçekleştirilmektedir. Açık biletlerin kapatılması için hareketten en geç 24 saat önce Feribotlines ile irtibata geçilmelidir.

Açık biletin kullanım süresi feribot firmasının verdiği süreye bağlıdır. Kullanıcı bu süreyi biletini açığa almadan öğrenmek ve verilen süre içerisinde biletini kullanmak zorundadır. Kullanılmayan bilet otomatik olarak iptal olur.

Bir feribot bileti sadece satın alındığı taşıyıcı firmanın mevcut seferlerinde ve satın alındığı rotada kullanılabilir. Feribot bileti başka bir taşıyıcı firmaya aktarılamaz veya seyahat rotası değiştirilemez.

Biletin açığa alınması ve bunun onaylanması durumunda; açığa alınan bilet, biletin satın alındığı tarihten itibaren maksimum 6 ay içerisinde ve aynı takvim yılı içerisinde kullanılabilir. 6 ay süre veya takvim yılı kurallarından hangisi daha önce ise bilet için son kullanım tarihi olarak ilgili tarih uygulanır. Kullanılmayan bilet otomatik olarak iptal olur.

3) Biletin Kaybolması Durumu: Biletini kaybeden yolcu yeni bilet almak durumundadır. Bilet kayıplarından herhangi bir nedenle Feribotlines ve acenteler sorumlu değildir. Bulunan biletlerin acilen feribot firmasının merkez ofisine iletilmelidir.

4) Tatil Paketi ve Turların İptal Edilmesi: Satın alınan promosyon tatil paketleri iptal edilemez. Kullanıcının cayma hakkı kullanması durumunda %100 cayma bedeli uygulanmaktadır.

5) Biletin Devredilememesi: İsme düzenlenen yolcu bileti devredilemez ve başkasına tekrar satılamaz. Bir biletle yolculuk etme hakkına haiz olan kişiden başka bir kişi tarafından taşıma ve ücret iadesi için bilet ibraz edilirse, taşıyıcı, iyi niyetli ibraz edeni taşıdığı veya bileti ibraz edene iade yaptığı takdirde, o biletle seyahat etme hakkına haiz olan kişiye karşı sorumlu olmaz.

6) Bilet İptal ve İade Talepleri:

27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri” ni düzenleyen “Üçüncü Bölüm” başlığı altında yazılı maddelerinin,

“Yolcu Taşıma Hizmetleri” ne uygulanmaması sebebi ile; ALICI’NIN cayma hakkı bulunmamaktadır.

“Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları

İşbu sözleşmeye göre satın alınan elektronik biletlerin, hiçbir şekilde yolcu, tarih, saat ve güzergah bilgilerinin değiştirilmesi satıcıdan talep edilemez. Alıcı işbu sözleşmeye göre satın aldığı bileti satış onayından sonra hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini ve iade talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.” denmişse de Feribotlines satış işbirliği yaptığı feribot firmaları ile yolcunun sefer saatinden 48 saat önce bildirmek koşuluyla biletlerini açığa alma ve yeniden tarihlemeleri için çalışmaktadır. Biletleri açığa alma ve yeniden tarihleme sadece buna müsaade eden feribot firmalarının biletlerinde, firma kuralları ve şartları çerçevesinde yapılabilmektedir. Ücret iadesi talepleri kabul edilemeyecektir.

7) Yolcunun Yurtdışı Çıkışına Veya Yunanistan’a Girişine İzin Verilmeyen Haller

Babürşah Tatil Oley Turizm’den kaynaklanmayan yolcunun adli, idari, vize veya beraberinde götürmek istediği araç, evcil hayvan vs. den kaynaklanan girişine/çıkışına mani durumlarda hizmet akdi sona erer ve herhangi bir iade talebi kabul edilmez.

8) Sefer İptali ve Değişikliği

Acenteler , yolcuların mobil numaralarını sisteme kaydetmeyle yükümlüdür. Böylelikle yolcular sefer iptal veya değişikliğinden haberdar olabilir. Feribotlines’ın elinde olmayan sebeplerden kaynaklanan hava muhalefeti ve benzer durumlarda ortaya çıkabilecek konaklama, yeme içme giderlerinde Feribotlines’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Feribotlines’ın elinde olmayan sebeplerden kaynaklanan hava muhalefeti ve benzer durumlarda feribot işletmecisi firmanın bilet kuralları geçerlidir. Biletin iade edilmesi veya 6 ay içerisinde kullanılmak üzere açığa alınması haklarından birisi işletmeci firmanın seçimi ile yolculara tanınmaktadır.

Program dışı Bayrak devleti kontrolleri, Plansız gemi arızalanma durumlarında feribot firmalarının sefer saati ve gemi değiştirme hakları saklıdır.

Sefer iptal ve değişikliği hususunda feribot firmalarının tüm hakları saklıdır, Feribotlines ve yolcu bunlara uymak zorundadır.

9) Bilet Kontrolü

Biletlerin kontrolleri gemi kapağında boardinglerdeki barkodlar yardımıyla yapılmaktadır. Herhangi bir sebeple iptal edilmiş , tarihi değiştirilmiş veya açığa alınmış biletli yolcular gemiye alınmaz.

10) Özel İsteği Olan Yolcular / Evcil Hayvan İle Yolculuk Edecek Yolcular

Acenteler ve yolcular evcil Hayvan ile yolculuk edecek ve özel duruma sahip yolcular biletini online sistem üzerinden değil 0850 885 00 97 numaralı telefon üzerinden almalıdırlar. Bilet satışı öncesinde özel durum belirtilmeli ve ilgili feribot firmasının kuralları dahilide hareket edilmelidir

11) Biletin Konfirme Edilmesi

Bilet satın alımının online olarak gerçekleşmesinin ardından Feribotlines bileti konfirme eder. Konfirme edilen biletlerde herhangi bir bilgilendirme yapılmaz ve konfirme edilmiş sayılır. Konfirme edilemeyen biletler sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir, iptal sms veya mail ile bilgilendirilir ve tüm ücret iade edilir. Bu durumlarda alıcıya satın alım anında ulaşmış olan bilgilendirme voucherı geçersiz sayılır.

12) Yolcu, gemi içi nizama ve kaptan talimatlarına uymayı kabul eder.

13) Taşımalarla ilgili her türlü anlaşmazlık, mer’i tarife şartları ve Türk Kanun ve Mevzuatlarına göre Çeşme Mahkemelerinde çözümlenir.

14) Hamilelik dönemi altı ayı geçmiş bayanların kendi güvenlikleri sebebiyle gemilerimizde seyahat etmelerine izin verilmeyebilir.

15) Bilet ücreti, sadece kalkış limanı ile varış limanı arasındaki taşıma karşılığıdır. Biletler sadece üzerinde belirtilen güzergahla ilgili kullanılabilir. Satıcı tarafından ek ücret alınmamışsa sunulan diğer hiçbir hizmeti kapsamaz.

16) Gemi içerisinde belirli bir koltuk numarası garantisi verilmez.

17) Yunanistan Yeşil ve Gri Pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir.

18) Normal pasaport sahiplerinin yolculuk süresince geçerli Schengen Vizesi olması gerekmektedir.

19) Seyahatin bitiş tarihi itibariyle pasaportun asgari 3 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

20) Pasaportunda KKTC giriş damgası olan Türk Vatandaşları bu pasaportlar ile Yunanistan’a seyahat edemezler.

21) Vize hizmetinin iadesi

Vize hizmetini online olarak gerçekleştirilmesini takip eden gün içerisinde vize danışmanlarımız başvuru sahibini arayarak vize sürecinde destek olacaktır. Ödemesi tamamlanan vize hizmeti için kullanıcının iptal ve iade hakkı mevcut değildir. 

 

MADDE 8- İnternet Sitesi Kullanım Koşulları:

1 – İşbu sözleşme konusu internet sitesinin her hakkı ve tasarruf yetkisi Babürşah Tatil Oley Turizm Ticaret ve Limited Şirketi (Babürşah Tatil Oley Turizm)’ne ait olup, siteye giren ve kullanan kişi sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını kabul etmiş sayılır. Babürşah Tatil Oley Turizm Ticaret ve Limited Şirketi (Babürşah Tatil Oley Turizm), sözleşme şartları da dahil olmak üzere site üzerindeki herhangi bir bilgiyi değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayımlandığı an yürürlüğe girer.

2 – Rezervasyon ve bilet koşulları sitemizde yayımlanmaktadır.

3 – İnternet sitesi üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür. Babürşah Tatil Oley Turizm Ticaret ve Limited Şirketi (Babürşah Tatil Oley Turizm) link verilen sitedeki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sitelerin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.


MADDE 9- Promosyon Bilet ve Tatil Kullanım Koşulları

Madde 9.1 Black Friday ve Diğer Promosyon Bilet Uygulaması

1 - Black Friday kampanyası ile bilet alırken sistemin biletleme yapabilmesi için tarih belirtmesi gerekmektedir.

2 - Bilet alımı sonrasında biletler otomatik olarak açığa alınmaktadır

3 - Kullanıcılar üyeliklerinde bulunan biletlerim adımından biletini tarihlendirebilir.

4 - Biletlerin 1 Ocak 2024 ile 31 Aralık 2024 tarihleri arasında kullanılması gerekmektedir.

5 - Bilet fiyatı ve indirim, biletin baz bilet fiyatı üzerinden uygulanmaktadır. Liman vergileri dahil değildir.

6 - Her bilet için 1 ücretsiz tarihlendirme hakkı bulunmaktadır.


Madde 9.2 Black Friday ve Diğer Promosyon Tatil Paketi Uygulaması

1 - Satın alınan tatil paketleri kesin tarihlidir, tarih değiştirme hakkı bulunmamaktadır.

2 - Tatil paketlerinde kişi devri gerçekleştirilemez.

3 - Tatil paketlerinin iptali ve seyahate katılınmaması durumunda %100 kesinti uygulanmaktadır.

4- %20 ön ödeme ile yapılan rezervasyonlar için seyahat başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar kalan ödemenin tamamlanması gerekmektedir. Ödemenin belirtilen sürede tamamlanmaması durumunda hizmet akdi sona erer ve ödenmiş olan bedel cayma ücreti olarak işlem görür.

 

MADDE 10- Gizlilik

Madde 10.1 Gizlilik Politikası

Babürşah Tatil Oley Turizm Ticaret ve Limited Şirketi (Babürşah Tatil Oley Turizm)’ne iletilen kişisel bilgiler, Gizlilik Politikası bölümünde ifade edilen koşullar kapsamında kullanılmaktadır.

MADDE 11- Değişiklik

Babürşah Tatil Oley Turizm Ticaret ve Limited Şirketi (Babürşah Tatil Oley Turizm) gerekli gördüğünde bu taşıma kurallarının bir kısmını veya tamamını değiştirebilir.

MADDE 12- Hüküm

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. İşbu 11 maddeden oluşan sözleşmede yer alan herhangi bir hükmün geçersiz veya uygulanamayacak olması, sözleşmenin diğer hükümlerinin geçerliliğini etkilemeyecektir.