KAPAT
ANA MENÜ ÜYELİK DİL / LANGUAGES

Ertürk Feribot Bileti


Ertürk Lines Turizm firması, 1960 yılından bu yana İzmir menşeili bir firma olarak ülke kapsamında hizmet vermektedir. İlk etapta verilen hizmet, Türkiye- Yunanistan arası nakliyat ve taşımacılıkla sınırlı kalsa da, sonraki yıllarda ulaşım ve tur hizmetleri vermeye başlayarak bu alanda en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur. TURSAB (Türk Seyahat Acenteleri Birliği) kapsamında yer almaktadır.  Ertürk Lines firması, hizmet kalitesi, saygınlık, deneyim, profesyonellik, müşteri memnuniyeti şeklindeki ilkeleri, vizyonunun önemli bir parçası haline getirmiştir. 

Sağlamış olduğu imkanlar, uygun fiyatlar, konfor ve sefer sayısı ile Ertürk feribot bu alanda akla ilk gelen isimlerden olmuştur. Firma bünyesinde verilen ana hizmet Çeşme ile Sakız Adası arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir. Bu seferi sağlamak için farklı feribot seçeneklerine sahiptir. Araç+ yolcu kapasiteli Ertürk 1 feribotunun yanı sıra, yalnızca araçsız yolcu kabul eden Katamaran feribotu da bulunmaktadır. Katamaran ile Sakız Adası’nın ana limanı olan Chios Port’a ulaşım yalnızca 20 dakika sürmektedir. Araçlı yolcu feribotlarında ise ortalama 45- 50 dakika süren bir yolculuk söz konusudur. Sefer sıklığı, yaz aylarında özellikle Mayıs- Eylül arasında her gün bulunmakla beraber; kışın ise Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günü olarak üç güne inmektedir. Sakız Adası Ertürk feribot seferleri yalnızca, Çeşme Ulusoy ile Chios Port arasında yapılmaktadır.

Ertürk Feribot Bileti
            Katamaran H/S        Ertürk I
           Yetişkin (Gidiş-Dönüş)                    30€           25€
            Çocuk (Gidiş-Dönüş)                    16€        13,5€
            Bebek (Gidiş-Dönüş)                      2€             2€
            Yetişkin (Tek Yön)                    25€           20€
            Çocuk (Tek Yön)                    14€           11€
            Bebek (Tek Yön)                      2€             2€

Ertürk feribot bileti fiyatları araçlı ya da araçsız seçime göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar sezon boyunca sabit fiyatlardır. Araçsız seyahat eden yolcular konfor ve hız avantajından dolayı genellikle Ertürk Katamaran tercih etmektedirler. Ertürk Çeşme-Sakız Adası feribot bileti fiyatları aşağıdaki tablodaki gibidir.

Bilet rezervasyonlarınızı yapmadan önce gerekli olan vize ve pasaport evraklarınızın tam olmasına özen göstermeniz önemlidir. Kıbrıs kaşesi bulunan kişiler ya da doğum yeri KKTC şehirlerinden herhangi biri olan ziyaretçilerin adaya geçiş izni bulunmamaktadır.