Çeşme Çıkışlı Sakız Adası Turları

1. Gün

Sabah 08.00’da Çeşme Ulusoy limanında rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından feribotumuza binerek Ege Denizi’nin masmavi sularında keyifli bir yolculuğa çıkıyor ve Sakız Adası’na ulaşıyoruz. Sakız Adası’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen tur otobüsümüze binerek adanın en popüler turu olan Güney Ada Turu’na başlıyoruz.

Yüzyıllardır ürettikleri el yapımı seramiklerle ünlenen Armolia köyü ilk durağımız. Bu köydeki gezimizde Sakız Adası’na Türkçe’deki adını veren Sakız ağaçlarını yakından tanıyacak, Sakız’ın nasıl toplandığını rehberimizden izleyeceğiz. Sıradaki durağımız kendine özgü mimarisi ile dünyaca ünlü hale gelen Pyrgi Köyü. Pyrgi’yi bu kadar ünlü yapan; hepsi birbirinden farklı desenlere sahip, kazınarak yapılan süslemelerle kaplı evlerinin süslediği sokaklarında yürüyerek damla sakızı likörünün tadına bakıyor ve köy meydanında mola veriyoruz. 

Molamızın ardından sıradaki durağımız Sakız’ın en otantik orta çağ köyü Mesta. Mesta’nın korsanlara karşı savunmada kullanılan ev mimarisi ve daracık orta çağ sokaklarında bir zaman yolculuğuna çıkıyor, şifa vermesiyle ünlü Taxiarchis Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Taxiarchis Kilisesi’nde İstanbul ve Kudüs’den gelmiş meleklerden Mikail ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonlarını inceleme fırsatı buluyoruz.

Orta çağ sokaklarında birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Mesta’nın ardından dünyanın sayılı siyah plajlarından Mavra Volia’ya ulaşıyoruz. Tamamı volkanik taşlarla süslü bu eşsiz plajda yüzme molasının ardından yemek yiyor, ardından Sakız merkezinde otelimize geçerek yerleşiyoruz.

Gece dileyen misafirlerimiz Sakız merkezinin sahilinde sıralanmış restoranlarda lezzetli mezelerin ve deniz ürünlerinin tadını çıkartabilir, Yunanistan’ın ünlü kahvesi frappe içebilir, Sakız’ın gece hayatının tadını çıkartabilirsiniz.

2. Gün

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından bizi bekleyen tur otobüslerimize binerek Sakız Adası’nın fotoğraf sembollerinden üç değirmeni ziyaret ediyor, birbirinden güzel fotoğraflarla Instagram hesaplarımıza renk katıyoruz (@feribotlines Instagram hesabımızı etikelemeyi de unutmayın :) ).

Üç değirmenlerin ardından Homeros’un şiir okulu olarak bilinen ve öğretmen taşı olarak anılan kayasını görmek için Daskalopetra’ya hareket ediyoruz. Bölgenin çok yakınındaki Kardamilya balıkçı kasabasına uğrayarak meydandaki ünlü Kardamilalı gemici heykelini görüyoruz ve ünlü bir sahil kasabası olan Marmaro’da kahve molası veriyoruz. Öğle yemeği molasını ünlü sahil kasabası Lagada’da veriyor, ardından otelimize dönerek dinleniyoruz.

Dileyen misafirlerimiz Sakız Adası turunu Yunan Gecesi eğlencesine katılarak Yunan müzikleri eşliğinde eğlenceli bir akşam geçirerek bu güzel tatili taçlandırabilirler.

3. Gün

Otelimizdeki kahvaltının ardından Sakız’ın tadını çıkartabilmek için tüm gün serbest zaman veriyoruz. Akşam dönüş feribotuna kadar adayı dilediğinizce keşfedebilir, eşsiz plajlarının doyasıya tadını çıkartabilirsiniz. Rehberimizin daha önceden bildirdiği saatte otel lobisinde buluşarak bizi bekleyen transfer araçlarıyla limana geçiyor, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Ege’nin masmavi sularında konforlu bir yolculukla Çeşme’ye dönüyoruz. Unutulmaz olacağına inandığımız bu keyifli turumuz sonrasında daha sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 • Çeşme-Sakız Adası gidiş dönüş direkt feribot bileti
 • Liman vergileri
 • Sakız Adası limanı ve otel arasındaki transferler
 • Sakız merkezinde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Seyahatiniz boyunca seyahat danışmanlığı ve Türkçe rehberlik
 • Sakız Adası’nda 2 gün Türkçe rehberli ada turu
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi: gecelik oda başı 0.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır.
 • Feribotun Çeşme kalkış saati 09.00, Sakız kalkış saati ise 17.00’dır.
YORUMLAR

Çeşme Çıkışlı Sakız Adası Turları Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Çeşme Çıkışlı Sakız Adası Turları

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım