Bodrum Çıkışlı Kos Turları

1. Gün

Bodrum limanında sabah 08.00’da buluşarak check-in ve pasaport kontrollerinin ardından 09.00 feribotu ile Kos Adası’na egenin masmavi sularının tadını çıkartarak ilerliyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Kos limanına ulaşıyor, pasaport ve vize kontrollerinin ardından bizi bekleyen tur otobüsümüzle Kos Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Yüzyıllar boyunca Kos Adası’na hükmeden Roma, Bizans, Osmanlı, İtalyan ve Türk kültürlerinden kalan tarihi kalıntıları, birbirinden güzel plajları ve lezzetli yemekleri ile Kos bizi unutamayacağımız bir tatil için karşılıyor.

Panoramik merkez turumuzun ardından otelimize ulaşarak yerleşiyor, kısa bir molanın ardından Kos Ada merkezini keşfedeceğimiz yürüyüş turuna çıkıyoruz. Bu keyifli yürüyüş turu ile şehir merkezinde bulunan Özgürlük Meydanı ve etrafına yayılan antik kent kalıntılarını, Osmanlı Dönemi’nde inşa edilen Defterdar Camisi, İtalyan döneminden kalan Agora (çarşı), Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Belediye binası ve 2500 yaşında olduğu söylenen Hipokrat’ın öğrencilerine ders verdiği çınar ağacını görüyor; Osmanlı Çeşmesi, Şövalyeler Kalesi, Roma evi ve Eski Türk mahallesini görüyoruz.

Yürüyüş turumuzun ardından vereceğimiz alışveriş molasında Kos’un en popüler bölgelerinden birisi olan çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Siesta saatleri (14.00-17.00) dışında gece yarısına kadar açık olan dükkanlarda adaya özgü lezzetler ve hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

Akşam yemeğini için Yunan gecesine katılmak isteyen misafirlerimizle beraber tavernada Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğinin tadını çıkartıyoruz. Yemek sonrasında dilerseniz Kos Adası’nın gece hayatının tadını çıkartabilir, dilerseniz otelimize dönebilirsiniz.

2. Gün

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından, bugün adanın uzak noktalarını da keşfe çıkıyoruz. Türk köyü Germe veya bugünkü adı Platini’den geçerek Asklepeion’a ulaşıyor ve ünlü ören yerini ziyaret ediyoruz.

Asklepeion’un ardından Zia Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Güneşin en güzel battığı köy olarak anılan bu güzel köyde eşsiz manzaranın tadını çıkartıyor, köye özgü tarçın şurubunun tadına bakarak Bodrum, Turgutreis, Kilimli, Pserimos, Kalmynos adalarını arkamıza alarak birbirinden güzel fotoğraf kareleri ile seyahatimizi ölümsüzleştiriyoruz.

Zia köyünün minik dükkanlarında alışveriş yaptıktan sonra Pyli’ye geçiyoruz. Ünlü Kos şarabı ve birbirinden güzel hediyelikler almak için ilham dolu bir günün ardından öğle yemeğimizi Mastihari’de aldıktan sonra otelimize dönüyoruz.

3. Gün

Oteldeki kahvaltımızın ardından Kos Adası’nın plajlarının ve masmavi sularının tadını çıkartmak için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saate kadar doyasıya adayı keşfedebilirsiniz. Rehberimizin söylediği saatte otel lobisinde buluşarak bizi bekleyen transfer aracımızla limana geçiyor, dönüş için pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından konforlu bir yolculukla güzeller güzeli Kos Adası’na veda ediyoruz.

 • Bodrum-Kos gidiş dönüş direkt feribot bileti
 • Liman vergileri
 • Kos Adası limanı ve otel arasındaki transferler
 • Kos merkezinde belirtilen gece sayısında konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Seyahatiniz boyunca seyahat danışmanlığı ve Türkçe rehberlik
 • Kos Adası’nda 2 gün Türkçe rehberli ada turu
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi: gecelik oda başı 0.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır.
 • Feribotun Kuşadası kalkış saati 09.90, Kos kalkış saati ise 17.00’dır.
YORUMLAR

Bodrum Çıkışlı Kos Turları Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bodrum Çıkışlı Kos Turları

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım