Ayvalık Çıkışlı Midilli Turları

1.Gün

Sabah 08.00’da Ayvalık limanında buluşarak rehberimiz eşliğinde check-in ve pasaport kontrol işlemlerini yaptırıyor ve bizi bekleyen gemimize biniyoruz. Yunanistan’ın en büyük üçüncü adası olan Midilli’ye doğru masmavi suların tadını çıkartarak ilerliyor ve Midilli’nin merkez limanına ulaşıyoruz. Pasapor ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı yerleştirerek rehberimizle yürüyerek şehir turuna başlıyoruz.

Midilli Adası’nın başkenti Mytilini’de keyifli bir yürüyüş turuna Sapho meydanından başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Yalı ve Valide Cami gibi tarihi yapıları yakından inceledikten sonra Midilli’nin eşsiz lezzetlerini tatmak için Mytilini’de öğle molası veriyoruz. Ardından Midilli merkezde bulunan otelimize yerleşebilir veya ada merkezini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

2. Gün

Otelde yapacağımız lezzetli kahvaltının ardından bu günün ilk durağı olan Thermi’ye hareket ediyoruz. Osmanlı zamanında inşa edilen kaplıcalarıyla Sarlıca Palas Hotel binası önünde kısa bir fotoğraf molası veriyor ve adanın mistik köyü Mandamados’a geçiyoruz. Mandamados’da bulunan adanın en popüler kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırı’nı yakından inceleme fırsatını elde ediyoruz. Manastırdan çıktıktan sonra bahçesinde bulunan kafenin leziz ballı yoğurtlarının tadına bakmanızı öneriyoruz. Sonraki durağımız Yunanca Mithymna adı ile de bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç ettiği Midilli’nin en ünlü tatil bölgesi Molyvos’a ulaşıyoruz. Molyvos kalaesi, taş evlerle inşa edilen sokakları ile Midilli’nin en popüler köyü. Molyvos’da verdiğimiz keyifli bir kahve molasının ardından adanın en güzel plajlarından birisine sahip olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Petra’da hem öğle yemeği, hem de berrak suyunun tadını çıkartabileceğimiz yüzme molası vererek tüm yorgunluğumuzu üzerimizden atıyoruz.

Petra’daki molamızın ardından yapacağımız panaromik turun ardından kayalara oyulmuş 114 basamak ile ulaşılabilen, tüm kasabayı kuşbakışı görebileceğimiz Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve birbirinden güzel fotoğraflarla tatilimizi ölümsüzleştiriyoruz. Kalloni ve Gera körfezlerini panaromik olarak geçerek yolculuğumuza devam ediyor, bu güzel günün ardından otelimize dönerek gece için dinleniyoruz.

Akşam yemeğinde dileyen misafirlerimiz tavernada yapacağımız Yunan Gecesine katılarak Yunan müziği eşliğinde Midilli’nin leziz deniz ürünlerinin tadını çıkartabilirler.

3. Gün

Otelde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından Midilli’nin en otantik ve özel bölgelerinden biri olan Agiasos’a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil ormanı, ahşap işçiliği ve Meryemana Kilisesi ile ünlü olan bu dağ köyünün otantik sokaklarında keyifli bir yürüyüşün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinin molasının ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Midilli merkeze ulaştığımızda vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimi alışverişle değerlendirebilirler. Feribot kalkış saatinden 1 saat önce limanda buluşarak pasaport ve gümrük işlemlerini gerçekleştiriyor ve feribotumuza binerek güzeller güzeli Midilli ile vedalaşıyoruz.

 • Ayvalık-Midilli gidiş dönüş direkt feribot bileti
 • Liman vergileri
 • Midilli Adası limanı ve otel arasındaki transferler
 • Midilli merkezinde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Seyahatiniz boyunca seyahat danışmanlığı ve Türkçe rehberlik
 • Midilli Adası’nda 3 gün Türkçe rehberli ada turu
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi: gecelik oda başı 0.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır.
 • Feribotun Ayvalık kalkış saati 09.00, Midilli kalkış saati ise 17.00’dır.
YORUMLAR

Ayvalık Çıkışlı Midilli Turları Yorumları

Siz de yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Ayvalık Çıkışlı Midilli Turları

Lütfen Tarih Seçiniz

/ Yetişkin başı

Oda / Yetişkin / Çocuk
Hotel
Oda / Yetişkin / Çocuk / Bebek Sayısı
Ödeme Tutarı (Yetişkin başı)
FIRSATI YAKALA
Biz Sizi Arayalım